Türkiye’deki En Güzel Turistik Yerler

Türkiye'nin en turistik yerlerini işlediğimiz yazımızda Bodrum, Antalya, Kuşadası, İzmir gibi turizm merkezlerini konu alıyoruz.
avatar

internetblogu

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Türkiye’nin turizm bakımından dünya’nın en gelişmiş ülkelerinden biri olduğunu biliyor musunuz? Evet, Türkiye turizm bakımından çağ atlayan ülkelerden biri haline gelmiştir. Türkiye’ye her yıl yüz binlerce turist akın ediyor. Ülkemizin tarihi güzelliklerinin yanı sıra turizm bölgelerini de merak eden ve ilgi gösteren yabancı turistler her yıl Türkiye’de tatil yapmanın keyfini çıkarıyor. Türkiye’nin turizm bölgelerinde bulunan lüks oteller yerli ve yabancı turistin hizmetinde bulunuyor.

Ülkemiz özellikle Avrupalı turistler tarafından ilgi odağı olup ziyaret edilmektedir. Avrupalı turistler yabancı ülkeler arasında en çok Türkiye’yi sevdiklerini dile getiriyor ve her fırsatta Türkiye’de tatil yaptığını belirtiyor. Türkiye’nin hemen hemen her bölgesi turizm bölgesidir. Çünkü dünya üzerinde bulunan çoğu ülkede Türkiye’de bulunan özellikler bulunmuyor. Özellikle Akdeniz bölgesi, içeriğinde bulundurduğu 5 ve 7 yıldızlı otelleriyle masmavi deniz ve kumsallarıyla ve romantik havasıyla yerli ve yabancı turisti kendine adeta hayran bırakıyor. Türkiye’nin milli gelirine önemli katkısı olan turizm sektörü her yıl popülerliğini koruyor ve daha da koruyacağa benziyor. Türkiye’deki turistik bölge sadece Akdeniz bölgesiyle sınırlı değil, ayrıca Ege bölgesi de turizm alanlarından biridir. Ege bölgesine her yıl on binlerce turist tatil yapmanın keyfini çıkarıyor. Özellikle İzmir ve Kuşadası yabancı turistlerin en çok ilgi gösterdiği turistik mekanlardır. İzmir’e her yıl gelen turistler Konak Meydanı’nı ve Tarihi Kemeraltı Çarşısı’nı gezmeden ilden ayrılmıyorlar. Türkiye’de turistik yer denildiğinde akla ilk gelen yer Bodrum ve Antalya’dır. Özellikle Bodrum Ege bölgesinin en gözde turizm merkezidir. Rengarenk butiklerinin süslediği çarşısı, bembeyaz taşlarla örülü olan iki katlı evleri, masmavi denizi ve sıcakkanlı insanlarıyla, güneşin ısıttığı kahverengi kumsalıyla adeta cenneti anımsatan Bodrum herkesi kendine hayran bırakıyor. Türkiye’deki turizm yatırımcılarının yöneldiği bu şehir özellikle 5 ve 7 yıldızlı otelleriyle dünyanın en çekici turizm yerlerinden biri olma özelliğini taşıyor. Küçük ve estetik bir yapısı olan Bodrum’a özellikle Kanada, Rusya, Almanya ve Danimarkalı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği turistik şehirlerden biridir. Bodrum’a gelen turistler tatilleri boyunca eğlencenin doruklarını yaşıyor yaşamın keyfini çıkarıyor.

Türkiye’nin turistik yerlerini saymakla bitiremeyiz. O kadar güzel mekanlara sahibiz ki ne kadar gurur duysak azdır. Ülkemizin turistik yerlerinden biri de Antalya’dır. Daha çok yerli turiste ve sahipliği yapan Antalya içinde bulundurduğu onlarca lüks otelleriyle, harika sahilleriyle, güneşin gün boyu ısıttığı deniziyle, yurdum insanının güler yüzü ve misafirperverliğiyle turistlerin ilgi odağı olmaya devam ediyor. Turizm sektörü her yıl gelişiyor ve ülkemizin milli gelirine katkıda bulunmaya devam ediyor.

Sıradaki içerik:

Türkiye’deki En Güzel Turistik Yerler