Spor Sırasında Yapılan 5 Büyük Hata

avatar

internetblogu

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Spor hayatımızın vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Hayatının rutin bir düzene bindiren herkes spora vakit ayırırken bazı hatalar farkında olunmadan yapılabiliyor. Bu yazımızda sizler için spor yaparken yapılan 5 hata nedir bu konuda bahsedeceğiz. Eğer sizde bu hatalar nelerdir merak ediyor iseniz doğru yerdesiniz demektir.

 1. Soğuk Su İçmek

Spor öncesinde ve spor sonrasında su içmek elbette ki oldukça önemli bir durumdur. Ancak spor yaparken yapılan 5 hata arasında ilk sırada soğuk su içmek vardır. İçilen su oda sıcaklığında olması gerekir, soğuk su içilmesi ilk olarak susuzluğu gidermiş gibi görünse de vücut tarafından bu suyun kullanılması uzun bir süre aldığı için vücut susuz kalacaktır.

 1. Koşu Bandından TV izlemek

Son yıllarda sporu daha eğlenceli hale getirmek ve insanları bu yöne çekebilmek adına spor yaparken koşu bantlarına TV üniteleri yerleştiriliyor. Ancak bu durum spor esnasında büyük bir sorunun doğmasına sebep olabiliyor. Sporu yapan kişi spora odaklanamadığı için tempo düşmeye başlıyor ve verilen kalori o süre içerisinde azalıyor. Bu sebeple spor esnasında beyni başka şeyler ile meşgul etmek bir şeyler izlemek ya da okumak önerilmiyor.

 1. Spor Sonrası Esnememek

Spor öncesinde kasların ve vücudun zarar görmemesi adına esnemek oldukça önemli bir aktivitedir. Birçok kişi spor öncesinde esnese de spor yaparken yapılan 5 hata arasında spor sonrasında esnememek vardır. Gerekli ısınma hareketleri tamamlayıp sporunuzu yaptıktan sonra bir 5 dakika koşu bandında düşük ritimde koşmak ve esneme hareketleri yapmak rahatlamanıza ve kasların rahat etmesine yardımcı olmaktadır.

 1. Sadece Kalori Yakmak İçin Spor Yapmak

Günümüzde birçok kişi sporu sadece kalori yakarak zayıflamak adına tercih etmekte ve bu noktada spordan doğru verimi alamamaktadır. Sporun sağlık için olduğunu unutmadan hareket etmek doğru olacaktır.

 1. Sürekli Aynı Hareketi Tekrarlamak

Birçok kişinin spor sırasında sevdiği ve yaparken keyif aldığı hareketler vardır. Ancak bu hareketleri sürekli tekrarlamak kalori yakımını düşüren bir durumdur ve size büyük bir fayda sağlamaz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Spor Sırasında Yapılan 5 Büyük Hata