Türkiye’de Kışın Gezilebilecek Harika Yerler

avatar

Engin korkmaz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kışın gezilecek yerler ile ilgili öneri arayanların bu yazıyı kaçırmaması gerekiyor. Coğrafi konumu gereği ülkemiz hem yaz aylarında hem de kış aylarında birbirinden farklı güzellikler sunmaktadır. Her yıl açıklanan resmi verilerden de kış ve yaz mevsimlerinde yerli ve yabancı turistlerin ülkemizi gezmeye devam ettikleri görülüyor. Bilindiği üzere üç tarafı denizlerle çevirili olan ülkemizin yaz turizmi oldukça hareketli geçmektedir.

Son zamanlarda yapılan yatırımlar ve tanıtım etkinlikleriyle kış turizminin de ciddi bir seviyeye ulaştığını rahatlıkla ifade edebiliriz.

Kışın Gezilecek Yerler İlk Nokta Abant

Bolu ilimizin sınırları içerisinde konumlanan Abant Gölü Milli Parkı her mevsim güzelliğiyle büyük bir beğeni topluyor. Son yıllarda özellikle kış mevsiminde kar yağışlarının başlamasıyla büyük bir hareketlilik yaşanıyor. Dağ evlerinin, kamp alanlarının ve konaklama tesislerinin sayılarında yaşanan hızlı bir artış yaşanmasına rağmen özellikle hafta sonu tatillerinde yer bulmak problem haline gelebiliyor.

Abant

Uludağ Kayak Merkezi

Uludağ kayak merkezi her yıl ziyaretçi sayısını artırmaya devam ediyor. Her seviyeye uygun kayak pistlerine sahip olan merkezin kayak haricinde etkinliklere de ev sahipliği yaptığı görülmektedir. Kış aylarında karın ve doğanın keyfini çıkarmak isteyenlerin mutlaka Uludağ’ı ziyaret etmesi tavsiye ediliyor.

Uludağ

İstanbul’un Kaçış Noktası Kartepe

Kocaeli il sınırları içerisinde yer alan Kartepe özellikle İstanbul’da yaşayanlar için kaçış noktası olmaya devam ediyor. Hafta sonu yer bulmanın son derece zor olduğu Kartepe’de kayak, trekking, atv turu gibi birçok etkinlik seçeneği bulunmaktadır.

Kartepe

Sapanca Göl Evi Seçenekleri

Birçok kışın gezilecek yerler ile ilgili gezi tavsiyesinde Sapanca ve Maşukiye olarak genel bir tabir kullanılsa da Sapanca göl kıyısını ayrı değerlendirilmesi gerekiyor. Doğanın kalbinde ve göle sıfır ev seçenekleri bulunan Sapanca’da inanılmaz manzaralara şahit olabilirsiniz. Genel olarak kişilere ait olan göl kıyısındaki evleri Airbnb üzerinden kiralayabilir ve sevdiklerinizle kış mevsiminin keyfini çıkarabilirsiniz.

Sapanca

Masallar Diyarı Kapadokya

Türkiye’de güzellikleri denildiğinde Kapadokya akıllara gelen ilk yerler arasında yer alır. Her mevsimi ayrı güzel olan Kapadokya’nın karlar altındaki manzarası mutlaka görülmelidir. Peri bacaları içerisinde bulunan otellerde konaklayabilir, kar yağışını şömine sıcaklığında izleyebilirsiniz. Ayrıca balon turu yaparak karlar altındaki Kapadokya’yı kuş bakışı izlemenin de keyfi başka olacaktır.

Kapadokya

Sıradaki içerik:

Türkiye’de Kışın Gezilebilecek Harika Yerler