Zihin Geliştirme İçin Kullanılabilecek 5 Teknik

Zihin gelişimi için neler yapılmalıdır, beyni çalıştırmak için teknikler gibi konular ile ilgili sorularınız varsa, bu yazımız size göre.
avatar

internetblogu

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Daha iyi, daha sağlıklı ve daha uzun bir yaşam şansı elde edebilmek için zihnimize uygulayabileceğimiz bazı teknikler sayesinde bu şansı elde edebiliriz. Zihnimize uygulayabileceğimiz 5 farklı zihin geliştirme tekniği ise şöyle sıralanıyor.

 1. Zekanızı Keskinleştirin

  Zekanızı Keskinleştirin

Keskin bir zekaya sahip olmak, iyi ilişkiler kurabilmemizi, iyi beslenerek sağlıklı bir yaşam sürmemizi ve rahat olmamızı sağlar. Yapabileceğiniz zihinsel aerobik ile Alzheimer hastalığı riskini azaltabilir ve hafızanızı geliştirebilirsiniz. Yapılan son Ucla araştırmasına göre, beynimizi aktif tuttuğumuzda, şaşırtıcı bir şekilde beyin veriminin arttığını bulmuştur. Üstelik sadece bir kaç haftada.

 1. Sağlıklı İlişkiler Geliştirin

  Sağlıklı İlişkiler Geliştirin

Kendilerini sosyal yaşamdan soyutlayan insanlara oranla sosyal olarak bağlantı kurabilen insanlar daha uzun yaşam beklentilerine sahip olmaktadır. Ayrıca partneriniz ile olan cinsel ilişkinizi geliştirmeniz de daha uzun yaşamak demektir. Bu durum yalnızca insanları birbirine yaklaştırmakla kalmaz dinlendirici bir uyku çekilmesini sağlar, ağrıyı azaltır, kan basıncını düşürür ve  bağışıklık sistemini kuvvetlendirerek enfeksiyonlara karşı daha iyi mücadele edebilmemizi sağlar.

 1. Stresi Azaltmak

  Stresi Azaltın

Stres faktörünü yaşamımızdan tamamen çıkarmak çok olası olmadığından strese karşı daha sağlıklı tepki verebilmeyi öğrenebilir. Daha iyi ve daha uzun bir yaşam şansı için stresi en aza indirebileceğiniz bazı adımlar ise, öncelikle yaşamınızda ki ve evinizdeki karmaşıklığı kontrol etmelisiniz, meditasyon yapmayı öğrenmelisiniz ve hayatınızdaki insan karmaşasını azaltarak sadece sizin için en önemli olanlarını seçerek onlar ile ilgilenmelisiniz.

 1. Pozitif Düşünmek

  Pozitif Düşünün

Kötümser olanlara göre kıyasla iyimser olanlar daha mükemmel bir yaşam beklentisine sahiptir ve bu sebeple yarım dolu bir bardağı dolu görmeye çalışmalısınız. Yapılan son araştırmalara göre, aklımıza koyduğumuz takdirde iyimserlik öğrenilebilir bir durum. Ruhsal dünyanızı keşfetmelisiniz. Haftada bir kez ibadet evlerine katılmak hiç katılmayan kişiler ile kıyaslandığında yedi yıl daha hayatta kalmak ile ilişkilendirilmektedir.

 1. Çevrenizi Düzenlemek

  Çevrenizi Düzenleyin

Yaşadığımız çevreniz, ne kadar yaşadığımız ve nasıl hissettiğimiz üzerinde büyük bir etkisi vardır. İş yerinizi ve evinizi dekore ederken estetiği ve işlevi ön planda tutarak, gürültüyü ve karmaşayı kontrol etmelisiniz ve ayrıca yatak odanızı da rahatlığınızı ve uykunuzu arttıracak şekilde düzenlemelisiniz. Kirli havaya, güneşe ve dumana maruz kalma durumunuzu en aza indirmelisiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
 • Neden Mesleğinizde Uzman Olmalısınız? – İnternet Blogu
  9 ay önce

  […] Zihin Geliştirme İçin Kullanılabilecek 5 TeknikETİKETLER meslekte uzman olmakBENZER İÇERİKLER Düğünlerde Yemek Yaparak Para Kazanmak Gününüzü Planlamanın Faydaları Nelerdir? Evlilikte Tartışmalar ve Sonuçları Nelerdir? Taksitlendirerek Kredi Kartı Borç Ödeme Taksitle Kredi Kartı Borcu Ödeme Kredi Kartı Borcu Ödeme Yöntemleri OKUYUCU YORUMLARI Cevabı iptal etmek için tıklayın. […]

  yorum beğen

Sıradaki içerik:

Zihin Geliştirme İçin Kullanılabilecek 5 Teknik