Dünya’nın En Zengin 10 İş İnsanı

avatar

internetblogu

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Değişen ve gelişen dünyaya uyum sağlayan birçok kişi hayatında güzel paralar kazanabilmektedir. Kiminin bazen şansı yaver gider, kiminin bir buluşu ve akıllıca attığı bir adım zenginlikte uç noktaya ulaşmasını sağlayabilir. Bu yazımızda sizler için dünyanın en zengin 10 işadamı kimlerdir bu konu hakkında bilgilendirme sağlayacağız. Eğer sizde servetleri ile çok konuşulan bu zengin iş adamları kimlerdir merak ediyor iseniz doğru yerdesiniz demektir.

 1. Bill Gates

Teknoloji alanında attığı adımlar ve programlar ile tüm dünyaya adını yazdıran Billl Gates dünyanın en zengin 10 iş adamı arasında girmeyi başaran kişilerden. 2000 yılında Microsoft’un CEO’su olan ve büyük bir servete ulaşan Gates şimdilerde 62 yaşında.

 1. Amancia Ortega

Birçoğumuz bu kişiyi isim olarak bilmesek de Zara markasını elbette ki biliyoruz. Zara ile tanında Inditex şirketinin kurucusu ve başkanı olan Ortega dünyanın en zengin iş adamlarında biri olarak biliniyor.

 1. Warren Bufett

Dünya’nın en başarılı iş adamlarında biri olan Bufett şuanda 68.2 milyar dolarlık bir serveti elinde bulunduruyor. Harcamalarını hala düzenli ve dikkatli olarak yapan Warren Bufett 84 yaşında.

 1. Jeff Bezos

Online alışveriş alanında birçok marka yarış halinde. Ancak Amazon firması dünyanın en büyük online alışveriş platformlarından birisidir. Jeff Bezos bu şirketin kurucu başkanı ve aynı zamanda en büyük pay sahibi olarak biliniyor. Serveti şimdilerde 70.3 milyar dolara ulaşmış durumda.

 1. Charles Koch

dünyanın en zengin 10 işadamı sıralamasında 5. Sırada yer alan Amerikalı iş adamı Koch Industries’in kurucusu ve CEO’su olarak biliniyor ve serveti 63.2 milyar dolara ulaşmış durumda.

 1. Carlos Slim

Meksikalı iş adamını dünyanın en iyi yatırımcıları arasında yer alırken şu anlık serveti 64.3 milyar dolar.

 1. David Koch

Charles Koch’nu kardeşi olan David dünyanın 7. Zengini olarak listemizde yer alıyor

 1. Mark Zuckerberg

Facebook’un kurucu olarak tüm dünyada tanınan Zuckerberg toplamda 53.4 milyar dolarlık bir servete sahiptir.

 1. Larry Ellison

Amerika kökeli iş adamı Corporation’un kurucuları arasında yer alıyor ve 45.5 milyar dolar değerinde serveti elinde bulunduruyor.

 1. Michael Bloomberg

Amerika New York City’nin belediye başkanı olan Michael’in kişisel serveti 35.5 milyar dolar olarak biliniyor.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Dünya’nın En Zengin 10 İş İnsanı