En Süper Mini Diziler Ve Fazlasıyla İlgi Çekici Konuları!

avatar

internetblogu

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Her bölümü neredeyse 2 saati bulan dizilerden sıkılanları buraya alalım. Sizler için her bir bölümü yaklaşık olarak 30 dakika olan mini dizileri listeledik.

Bu mini dizileri izlerken sıkılmayacaksınız ve izlemeye doyamayacaksınız. Hemen atıştırmalıklarınızı hazırlayın ve listemize göz atın!

1. How I Met Your Mother (2005-2014)

Listemizin ilk sırasında How I Met Your Mother yer alıyor. How I Met Your Mother, komedi ve romantik türünde çekilmiş bir dizidir. 9 sene yayınlanan bu dizinin ilk bölümü 2005 yılında yayınlanmıştır. Dizinin bir bölümü ortalama 22 dakikadır.

Dizinin kendine has komedisi sayesinde izleyici kitlesini kolaylıkla kazanmayı başarmıştır. Dizi de bulunan tiplemeler, her bölümde gelişen maceralar sayesinde izleyicinin ilgisini çekmiştir.

How I Met Your Mother, 2030 yılında dizinin karakterlerinden biri olan Ted’in çocuklarına anneleri ile nasıl tanıştıklarını anlatması ile başlıyor. Bu anlatılan hikaye acısıyla tatlısıyla tam 208 bölüm sürmekte.

Dizinin en önemli yanlarından birisi de kendisini hiç tekrar etmemesidir. Bu bile bu diziyi diğerlerinden ayrı kılmaya yeterde artar.

Dilerseniz How I Met Your Mother dizisinin tanıtım videosunu buradan izleyebilirsiniz.

2. The Big Bang Theory (2007-2019)

The Big Bang Theory dizisi listemizin ikinci sırasında yer almaktadır. Aynı evde yaşayan iki üstün zekalı fizikçiyi konu alıyor. Bu iki arkadaş bilim alanında çalışmalarına devam ederken bir gün karşı dairelerine güzeller güzeli sarışın bir kadın taşınıyor.

Yeni komşuları olan bu güzellik garsonluk yapıyor ve oyuncu olmak istiyor. Kızın zeka seviyesi bizim iki arkadaşın zekasının yakınından bile geçmemektedir.

Bu iki üstün zeka arkadaş ve onlardan daha yavaş çalışan bir beyine sahip olan karşı komşularının arasında ki ilişkiyi anlatan bir dizidir. Dizinin ilk bölümüne bu şekilde başlanmıştır ve aradan 12 sezon geçmiştir.

The Big Bang Theory dizisinden komik bir sahneyi sizler için bırakıyorum.

3. Seinfeld (1989-1998)

Seinfeld dizisi bir çok Emmy ödülünü kazanmayı başarmış, stand-up komedyeni Jerry Seinfeld ve kendisi gibi arkadaşlarıyla beraber başından geçenleri anlatan efsanevi bir komedi dizisi.

Jerry Seinfled’in çocukluk arkadaşı olan George Castanza işsiz ve yalnız birisidir. Jerry Seinfeld’in eski kız arkadaşı olan Elaniye Benes.. Eski kız arkadaşının sıkıcı önerilerini dinlemek onlar için zor olmalı.

Ve gizemli ama bir o kadar da meraklı olan komşusu Michael Richards var. Seinfeld dizisi, bu enteresan dörtlünün serüvenlerini anlatarak müthiş bir komedi dizisi ortaya çıkarmıştır.

Sizler için Seinfeld dizisinden komik bir sahne bulduk, iyi seyirler dileriz.

4. Wilfred (2011-2014)

Wilfred dizisi, Ryan’ın hikayesini konu almaktadır. Hayatın bir anlamı olmadığını düşünen Ryan, intihar etmeye karar verir. Ryan, içine kapanık bir karaktere sahiptir.

Tam intihar edecek iken komşusunun köpeği Wilfred, kendisini seyretmesini ister. Wilfred’i dünyadakiler köpek olarak görmektedir fakat Ryan onu köpek kostümü giymiş bir adam olarak görür. Wilfred aslında Ryan’ı içine kapanıklığından kurtarmaya çalışan ikinci bir kişiliğidir.

Wilfred ve Ryan zaman içerisinde birbirine bağlanır ve arkadaşlıkları güçlenir. Bu sayede Wilfred, Ryan’a insanlar, sevgi ve hayat hakkında dersler vermeye başlar. Bu ilgi çekici diziyi izlemenizi kesinlikle öneriyoruz.

Wilfred dizisine ait fragmanı dilerseniz buradan izleyebilirsiniz.

5. The IT Crowd (2006-2013)

The IT Crowd dizisi listemizin beşinci yani son sırasında yer almaktadır. Bu dizinin her sezonu altı bölümden oluşuyor. Her bölümü izledikten sonra etkisi altında kalacağınız bu dizi, hakkını veren komedi dizilerinden bir tanesidir.

Roy, Moss ve Jen isimli üç arkadaşın başından geçenler anlatılmaktadır. Bu üç arkadaş bir şirketin Bilgi İşlem bölümünde çalışmaktadır. Günlerini şirket çalışanları için bilgisayar ile ilgili teknik destek sağlayarak geçirmektedirler.

Roy ve Moss bilgisayar kurdu iki arkadaştır. Jen ise kariyer basamaklarında yükselmeyi hedeflemişken kendisini bir şirketin Bilgi İşlem departmanında bulur. Bilgisayar hakkında ki bilgisi bilgisayarı açıp – kapatmak ve internette gezinmekten ibarettir. Fakat geçen süreyle beraber Roy, Moss ve Jen çok iyi üç arkadaş olurlar. Dizi bu üç arkadaşın üzerine geçmektedir.

Siz sevgili okurlarımız için The It Crowd dizisinin 1. bölümünü buraya bırakıyorum. Keyifli seyirler dilerim.

 • En İyi Çizgi Diziler ve İçerisi Macera Dolu Dünyaları – İnternet Blogu
  9 ay önce

  […] dizilerden hoşlanmayanları diğer dizi listemize davet […]

  yorum beğen

Sıradaki içerik:

En Süper Mini Diziler Ve Fazlasıyla İlgi Çekici Konuları!