Hızlı Tren Bilet Fiyatları

Birçok insanın merak ettiği tren bilet fiyatları, hızlı tren biletleri, hızlı tren bilet alma gibi konulara bu yazımızda değiniyoruz.
avatar

internetblogu

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

   Hızlı tren günümüzün en son teknolojisiyle yapılmış olan demir yolu aracıdır. Öyle ki işimizi de oldukça kolaylaştırmıştır hızlı  ve konforlu yapısıyla insanlara rahat ve kısa süreli yolculuk imkanı sunmaktadır. Bir çok kişi tarafından da tercih edilmektedir. Ancak ; bazı aileler ve bireyler hızlı tren fiyatları konusunda tedirginlik yaşamaktadır hem yeni hem de tam oturmamış bir yapısı olduğu için fiyatların değişkenlik göstererek  bütçelerini aşmasından endişe duymaktadır.

İstanbul-Ankara arası TCDD’nin belirlemiş olduğu hızlı tren fiyatları şu şekildedir:  standart bilet fiyatı 70 Türk Lirası, hesaplı bilet 35 tl değişim ve iadesi yapılmaz, esnek bilet 84 tl bunda da değişim ve iade yoktur, vip bilet 113 ile 50 tl ikramlı business ile eko pls, öğrenci 55 tl, 7 yaş altı çocuklar ücretsiz 7-12 yaş 35 tl, 65 yaş üstü 35 tl şeklindedir. Konya için erken bilet fiyatı 42,5 tl, Konya tam bile 85 tl,  business bilet 119 tl, genç, öğretmen , basın mensubu, TSK mensubu ve 60-64 yaş üstü  gidiş dönüş bileti alanlara %20 indirimli. 7-12 yaş ve 65 yaş üstü yolculara ise %50 indirimlerle hızlı tren bilet satışları gerçekleşmektedir. Sizlerinde hızlı trenle yolcuk yapma planınız varsa bu fiyatlarla avantajlı bir yolculuk yapmanız mümkün hem hızdan hem de süreden kazanmaktasınız.

Sıradaki içerik:

Hızlı Tren Bilet Fiyatları