Hızlı Tren Bileti Nereden Alınır?

Son yıllarda gittikçe popülerleşen hızlı tren biletleri nereden alınır? Hızlı tren biletleri nasıl alınır? Tüm bu soruların cevapları ve daha fazlası yazımızda.
avatar

internetblogu

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Son zamanlarda insanların işini bir hayli kolaylaştıran hızlı trenler oldukça ilgi görmeye başladı , gideceğiniz yere daha kısa sürede ve daha hızlı ulaşım sağlaması nedeniyle  en çok tercih edilen ulaşım aracı haline gelmiştir. TCDD’ye bağlı olan hızlı tren için bilet almakta artık kolay ,tren biletlerinizi  mobil uygulamalardan  “tcdd e-bilet”  uygulamasını mobil marketlerden indirerek biletlerinizi alabilirsiniz. Ayrıca ; PTT gişelerinden, TCDD gişelerinden,internet sitesinden,çağrı merkezinden, TCDD bilet satış acentelerinden ve trenmatiklerden  rahatlıkla alınabilmektedir.

Hızlı tren yolculuğu için rezervasyon da yapılabilmektedir. TCDD sitesine girip kullanıcı adı ve şifresiyle  giriş yaptıktan sonra rezervasyon  yap seçeneğini işaretleyerek istediğiniz trene o günün tarihinden 30 gün sonrasına kadar rezervasyon işlemi  yapabilirsiniz. Yaptığınız bu rezervasyon sonrasında  bilgisayarlı bilet satış noktalarından rezerve ettiğiniz biletin çıktısı alınabilmektedir. Üye Girişi; Internet üzerinden siteden  ilk defa bilet almak isteyen kişiler   TCDD Internet Kullanıcı Kayıt Ekranı Formunu doldurmak zorundadırlar. Kayıt formu bir kez doldurulduktan sonra, kullanıcı adı ve şifresi ile  giriş yapılarak  istenildiği zaman internetten bilet alma işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Üye olmadan hızlı tren bileti almak isteyenler ise satış menüsünden satış tarife ve yer bilgilerini girerek satıl alma işlemini gerçekleştirebilir. Satın alma işlemi gerçekleştikten sonra bilgiler e-posta adresinize gönderilmektedir.  İnternet üzerinden gerçekleşen bilet satın alma ve rezervasyon işlemleri gününden önce çıktı olarak elinizde olması gerekmektedir.

Sıradaki içerik:

Hızlı Tren Bileti Nereden Alınır?