Evden Çalışırken Fazla Yemenin Önüne Geçmenin İpuçları

avatar

internetblogu

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bildiğiniz üzere dünya üzerinde pandemi ilan edildikten sonra çoğumuz evden çalışmaya başladık. Fakat bu süre zarfında kendimizi fazlasıyla yeme içmeye verebiliyoruz. Unutmamanız lazım evden çalışmamız ile iş yerinde çalışmamız aynı değil.

Aslında biraz düşünürseniz evden daha verimli ve daha fazla çalıştığınızı anlayabilirsiniz. Bu yüzden evden çalışırken daha fazla enerji tüketiyorsunuz ve bu enerjiyi vücut haliyle geri almak istiyor. Bunun sonucunda yemek yemeyi arttırıyorsunuz.

1 – Gününüzü Planlayın

Aslında bunun önüne geçmek için bir kaç teknik var. Öncelikle yeme-içme saatlerinizi planlayabilirsiniz. Bunun ne gibi bir faydası olacağını bilmiyor iseniz Gününüzü Planlamanın Faydaları Nelerdir yazımızı okumanızı öneririz.

2 – Sabah Kahvaltınızı Sağlam Yapın

Kahvaltı olmazsa olmazımızdır. Fakat kahvaltınızı 3-5 lokma yiyerek yapmayın. Çünkü gün içinde bunun eksikliğini hem mideden hemde zihinsel olarak hissedeceksiniz. Az yediğinizden dolayı gün içinde bunun 2-3 mislisini yemek isteyeceksiniz. Ayrıca yaptığınız işe odaklanma da sorun yaşayabilirsiniz. Bu yüzden sabah kahvaltılarına önem gösterin ve olabildiğince her çeşitten tüketmeye gayret edin.

3 – Bol Bol Meyve Tüketin

Bu evden çalışma döneminde unutmayın en büyük dostunuz meyvelerdir. Sağlığımız için büyük önem taşıyan meyveler, sürekli yeme içme isteğinizi engelleyecektir. Sürekli olarak C vitamini tüketmeye bakın. Meyveler sizi tok tutarak günü kurtarmanızı sağlayacaktır. Bir süre sonra fazla yeme-içme yüzünden aldığınız kilolar da gitmiş olacaktır.

4 – Kuruyemiş Tüketin

Yeme-içme saatlerinizi planladıktan sonra bu plana uymanız konusunda sizlere yardımcı olacak en önemli şey kuruyemişlerdir. Kuruyemişler gün içinde sizlere tokluk hissi verir. Ayrıca vücudunuz için enerjide sağlar. Bol bol ceviz, fındık, fıstık gibi tüm kuruyemişleri tüketin. Bunlar işlerinize odaklanmanıza ve sağlığınıza iyi gelecektir. Fakat fazla tüketmemeye özen gösterin, her şeyin fazlası zarardır. Biraz meyve, biraz kuruyemiş gününüzü kurtarmaya ve sizleri uzun vadede mutlu etmek için birebirdir.

5 – Bol Bol Su İçin

Belki de hazırladığımız listede en önemli maddemiz Bol Bol Su İçmek olabilir. Su, hem bizleri tok tutar hemde vücudun ihtiyacını büyük bir oranda karşılar. Günde ortalama 9-10 bardak (2-2,5 litre) su içmelisiniz. Bu sizlere uzun vadede çok iyi gelecektir. Su içmeyi ihmal edip asitli içeceklerden kesinlikle uzak durun.

Sizler için özel olarak hazırladığımız ipuçlarına harfiyen uyarsanız, hem virüsten korunur hemde fazla yeme-içmenin önüne geçmiş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Sıradaki içerik:

Evden Çalışırken Fazla Yemenin Önüne Geçmenin İpuçları