BİMER Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda Bimer nedir, Bimer başvurusu nasıl yapılır, Bimer başvuru sorgulama konularını inceliyoruz.
avatar

internetblogu

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

BİMER Nedir?

BİMER yani Başbakanlık İletişim Merkezi, 2006 yılında kurulmuş, Başbakanlık‘a bağlı bir devlet kurumudur. İstek, öneri, şikayet gibi seçeneklerin bulunduğu platform üzerinden Bilgi Edinme Hakkı da kullanılabilmektedir. Tüm devlet kuruluşları konusundaki talepler sistem üzerinden iletilebilmektedir.

BİMER’de Başvuru Nasıl Yapılır?

BİMER’e telefon ile ALO 150 hattını kullanarak ulaşabileceğiniz gibi en çok tercih edilen yöntem bimer.gov.tr internet adresi üzerinden ya da e devlet kapısı üzerinden yapılan online işlemdir. Aynı zamanda şahsen de başvuru yapabileceğiniz platforma mektup ile de başvuru mümkündür. Mektup ile başvuru yapmak isteyen vatandaşlar zarfın üzerine aşağıdaki adresi yazmalıdırlar:

T.C. Başbakanlık Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı
Kızılay Ek Bina B.Blok P.K.:06640 Kızılay/Ankara

BİMER Başvuru Sorgulama

BİMER başvurunuzun sonuçları seçtiğiniz iletişim yöntemi üzerinden size iletilebilmektedir. Yine de siz sistem üzerinden görüntülemek isterseniz ya da başvurunuzun hangi aşamada olduğunu görmek isterseniz bunun için 2 seçenek var. Çevrimiçi başvuru esnasında size verilen takip numarası ile bimer.gov.tr adresinden sorgulama yapabilirsiniz. Ya da e devlet şifreniz ile tüm başvurularınızı görebileceğiniz ekrana şu linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Sıradaki içerik:

BİMER Başvurusu Nasıl Yapılır?