İnternet Cafe Nasıl Açılır

avatar

internetblogu

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İnternet cafe açmak, hiç eskimeyen iş seçenekleri arasındadır. Günümüzde herkesin kullandığı internet, neredeyse temel ihtiyacımız haline geldi. Haliyle internet cafeler de dolup taştı. Evinde bilgisayarı olmayan, bilgisayarı olup interneti olmayan, acele işi olup interneti kullanmak isteyen, arkadaşlarıyla beraber oyun oynamak isteyen gibi bir sürü kişinin ihtiyacını karşılayan internet cafeler sürekli talep görmeye devam edecektir. Peki İnternet Cafe Nasıl Açılır?

Dilerseniz İnternet Cafe Nasıl Kurulur, Dizayn ve Dekorasyon konulu videoyu izleyerek ön bilgi edinebilirsiniz.

İnternet cafe açmak için akıllıca yatırım yapmak gerekiyor. Ve işi kurduktan sonra biraz sabretmeniz gerekiyor. Müşteriyi kazanmanız, eksiklerinizi görmeniz, tecrübe etmeniz bu işte büyük önem arz etmektedir.

Peki Nelere İhtiyacınız Olacak?

1 – Donanım

Donanım için son teknoloji olması şart değil. Fakat çok eski teknolojiye sahip cihazlar almanızda saçma olur. Bu yüzden son teknolojinin 1-2 tık altı olan cihazları almanızı tavsiye ederiz. Gündemde sürekli olarak oynanılan oyunları sorunsuz bir şekilde çalıştırması yeterli olacaktır.

Donanımlarınızın göze de hitap etmesi gerekiyor. Büyük monitörler, mekanik klavyeler, kaliteli mouselar gibi donanımları da almalısınız. Hem göze hemde müşteriye hitap edeceğinden dolayı her gelen müşteriniz tekrar tekrar gelecektir. Böylece sürekli müşteri kazanmaya başlamış olacaksınız.

2 – Yazılım

Sürekli olarak yeni ve popüler oyunlar çıkmaktadır. Bu oyunların yazılımlarını alıp internet cafenizde ki bilgisayarlara kurmanız gerekiyor. Güzel bir pazar araştırması yaparak en güncel ve en çok oynanılan oyunları kolaylıkla bulabilirsiniz. Bu gündemi sürekli olarak takip etmeniz sizin açınızdan olumlu sonuçlar doğuracaktır.

3 – Ağ Sistemi

Donanımlarınızı aldınız, yazılımlarınızı (oyunlarınızı) kurdunuz. Şimdi diğer önemli olan bir konumuz Ağ Sistemi. Müşterileriniz, donanımlarınıza kurduğunuz oyunları yüksek hızda donmadan kasmadan oynamak isteyecektir. İnternette gezinirken vakit kaybetmek istemeyecekler. İnternetin açılmasını beklemek onlara zor gelecektir. Bu onların en doğal hakkı aslında. Bu konuda sorunsuz sunucular ve düzgün bir internet altyapısına sahip olmanız gerekiyor.

4 – İnternet Cafenizin Lokasyonu

İnternet cafenizi açacağınız yer çok önemli bir noktadır. Burada kilit olan şey müşteri. Müşteri yoksa zaten bu işe girmenizin de bir anlamı yok. Hedefiniz öğrenciler ve 30 yaş üstü. Bu skalayı yakalayabilmek için internet cafenizi işlek bir yerde açmanız gerekiyor. Her hangi bir okulun yakınlarında olabilir, işlek bir caddede olabilir. Bunun araştırmasını iyi yapmanız gerekiyor.

5 – Pazarlama

İnternet cafenizi açtınız, her şey tamam. İşte en can alıcı nokta pazarlama. Eğer iyi bir pazarlama yapamazsanız, müşteriniz az olur veya hiç olmaz. Burada zaten önemli olan müşteriyi etkilemek ve kazanmak. İnternet cafenizin dış görünümüne de önem verin. Yeteri kadar müşteri kazanmakta zorlanıyor iseniz internet cafenizde ödüllü veya ödülsüz oyun turnuvaları düzenleyebilirsiniz. Çoğu insan birlikte yapılan etkinlik/yarışma tarzı şeylerden hoşlanır.

Sıradaki içerik:

İnternet Cafe Nasıl Açılır