Sigara İçilen Ev Nasıl Temizlenir?

avatar

internetblogu

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

sigacara içilen ev temizliği aşamaları

Titiz ev hanımları için büyük bir dert olan sigara içilen ev nasıl temizlenir sorusu, küçük ipuçları eşliğinde kolay bir şekilde çözüme kavuşur. Sigara içenler için pek sorun olmayan kokular, sigara içmeyen kişiler için adeta bir kabustur. Perdeden odanın içine, kıyafetlerden dolap içine kadar sinen kötü koku, ortamın havalandırılması halinde bile çıkmayabilir.

sigara içilen ev temizliği

Yüzeylere kolay sinme ve uzun süre ortamda kalma özelliğine sahip olan sigara kokusu, dumanla birleştiği zaman hoş olmayan sonuçlar doğurur. Özellikle kapalı alanlarda çıkarılması dert haline gelen bu sorun, pratik yöntemler eşliğinde ortadan kaldırılabilir.

Her Evde Bulunan Malzemeler Yardımıyla Temizliğin Sırrı!

sigara içilen ev temizliği.

Kahve kokusu her derde devadır. Küçük bir parçası bile istenmeyen her türlü kokunun giderilmesinde kullanılan öğütülmüş kahve çekirdekleri, bulunduğu ortama keskin ve aromatik bir koku yarar. Sabah erken saatlerde ayılmak isteyenler için ideal bir uyarıcı olan kahve, minik keseler içine koyularak evin farklı yerlerine asılabilir.

Kapalı mekanda sigara içilen ev ya da iş yerlerinde belli yerlere kahve koymak ve düzenli olarak tazelemek ferah bir yaşam alanı yaratacaktır. Buzdolabı içine sinen yemek kokularının giderilmesinde de etkili olan yöntem, özellikle kahve tiryakileri için vazgeçilmez bir kaynaktır.

Her Derde Deva Elma Sirkesi

Kokusu pek sevilmese de sirke her derde devadır. Buna temizlik ihtiyacı da dahildir. Bir su bardağının içine;

* 1 paket kabartma tozu

sigara içilen evdeki kokuyu ne giderir

* Bardağın yarısına kadar elma sirkesi ilave edilir.

Kabartma tozunun reaksiyona girerek köpürüp taşmaması için işlemin yavaş hareketlerle ve dikkatlice yapılması gerekir. Bu bardağı sigara içilen ortamlarda yüksek bir dolap üzerine yerleştirerek unutabilirsiniz. Havaya yükselen sigara kokusunu emen bu karışım, zaman içinde buharlaşır ve yok olur.

Pratik ev temizliği alışkanlık haline getirilirse genel ve detaylı ev temizliğinde hiç de zorlanılmadan kolaylıkla temizlik işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz Ev için pratik…

sigara içilen evdeki kokuyu ne giderir.

Ev temizliği ve kötü kokuların giderilmesinde bu yöntemden fayda gördüyseniz düzenli aralıklarla bu formülü yenileyebilirsiniz.

sigara içilen ev temizliği nasıl olmalı

Bir su bardağı içine verilen bu tarif ortalama olarak 1 hafta boyunca etkisini gösterir. Sigara içilen evin odalarının büyük olması halinde ölçüler değiştirilebilir. Aynı tarif evin ya da iş yerlerinin birden fazla yerine konularak sirke kokusunun istenmeyen sigara kokusunu içine hapsetmesi sağlanabilir. Hemen herkesin evinde bulunacak malzemelerle hazırlanacak bu iksir sigara kokusu yüzünden yaşanacak tartışmalara da son noktayı koyar!

Kül Tablası Temizliği

kül tablası temizliği

Odada yoğun bir şekilde sigara içilmesi halinde kül tablalarının düzenli olarak dökülmesi ve iç kısmının da bu iş için ayrılmış bir süngerle yıkanması gerekir. Sirke, limon, çamaşır suyu, diş macunu ve bulaşık deterjanı kirli küllüklerin temizlenmesinde kullanılan yardımcı malzemeler arasında gösterilebilir.

sigara içilen ev temizliği nasıl olmalı

Özellikle kış aylarında tüketilen narenciyeler ocak üzerinde yakılarak ortamın fresh bir hale gelmesi sağlanabilir. Bunun için yenecek olan meyvelerin kabuklarının biriktirilmesi yeterlidir. Taze soyulmuş meyve kabuklarını yakmadan sigara içilen odalara yerleştirerek de gerekli temizlik yapılabilir.

Kokulu Mumlar ve Aromatik Tütsüler

sigara içilen evde kolay temizlik nasıl olur

Kuru çiçeklerden oluşan oda kokuları, değişik seçeneklere sahip mumlar ve aromatik tütsüler sigara kokularının giderilmesinde etkilidir. Kişisel tercihlere göre seçilecek olan oda parfümleri de düzenli kullanım sonunda açığa çıkan dumanın giderilmesi ve evlerin temizlenmesi için kullanılabilir. Ağır bir kokuya sahip olan sigara içildikten sonra ortam havalandırılsa bile çıkmayabilir.

Yoğun sigara kullanımının olduğu evlerde de sigara yasağı uygulanabilir. Kapalı mekanlarda tüketimin yasaklanması için aile fertleri veya arkadaşlarla ortak bir noktada buluşulabilir. Özellikle tavanda biriken ve perdelerde etkili olan istenmeyen kokular basit tedbirler, yardımcı malzemeler ve birkaç ufak ipucu eşliğinde giderilebilir. Siz yine de sigara kokusunu temizlemek yerine sigara içilmemesini sağlamaktan yana tercih kullanmayı deneyin. 

 • Aziz
  1 sene önce

  Güzel bilgiler teşekkürler gerek duyduğum bir bilgiydi

  yorum beğen

Sıradaki içerik:

Sigara İçilen Ev Nasıl Temizlenir?