En Pratik Bebek Arabaları

En Pratik Bebek Arabaları
avatar

internetblogu

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

En Pratik Bebek Arabaları

Bebek arabalarının seçimi oldukça önemlidir. Kullanım açısından kolaylık sağlaması için alınan bebek arabalarına tam tercihlerinize göre seçmelisiniz. İhtiyaçlarınızı tam olarak karşılayacak bir bebek arabası kullanım kolaylığı açısından sizi en iyi tatmin eden bebek arabasıdır. Bu nedenle alacağınız bebek arabasını basit yöntemlerle deneyerek almak en mantıklısıdır. Bir bebek arabasının seçerken bakmanız gereken temel alanlar vardır. Bu temel alanlar bebeğinizin sağlığı, güvenliği ve rahatlığı ile sizin kullanım koşulları ile yaşayış biçimi olarak sıralanabilir.

                Bebeğinizin sağlığı için öncelikle Avrupa standartlarına uygun olarak üretildiğini gösteren TS EN 1888 belgeli ürünleri tercih etmelisiniz. Bu belgeye sahip ürünler Avrupa’nın belirlemiş olduğu sağlık ve güvenlik standartlarına uygun üretilirler. İçeriğinde kullanılan malzemeler sağlığa tehdit oluşturmayan maddelerdir. Bu nedenle bu sertifikaya bakarak almak önemlidir. Bunun yanı sıra bebeğinizin güvenliği için gereken özelliklere dikkat etmeniz gerekir. Emniyet kemerinin 5 noktalı olup olmadığına, bebeğin emniyet kemeri açma kabiliyetine vs. dikkat etmek gerekir. Bebeğin rahatlığı da hem sizin hem bebeğin huzuru için önemlidir. Oturduğu yerde ki kumaşın kalınlığı, tahriş etmeyecek olması, sırt bölgesinin ayarlanabilir olması, Tentenin kullanışlı ve her mevsim durumuna uygun olması, arabanın çift yönlü kullanılabilir olması dikkat edilmesi gereken bazı noktalardır. Özellikle bebek arabasının çift yönlü kullanılması, bebeğin istediği zaman etrafı görerek keşfederek, istediği zaman, annesine bakıp rahatlayarak huzur bulmasına olanak sağlar. Bu nedene önemli bir özelliktir.

                Bir diğer kriter grubu, yukarıda da söylediğimiz gibi, ebeveynlerin ihtiyaçları ve yaşam biçimleri ile ilgilidir. Örneğin bir apartman dairesinde oturan ebeveynler, özellikle de üst katlarda ise mutlaka katlanabilir ve çok ağır olmayan bebek arabalarını tercih etmelidirler. Yoksa bebek arabasını sürekli olarak indirip veya çıkarmak işkenceye dönebilir. Yada müstakil bir evde de otursanız, arabayı koyacak bir yeriniz yok ise katlanabilir olması işinize çok yarayacaktır. Belinizde bir problem veya rahatsızlık var ise, kolay sürülebilen, çok ağır olmayan ve belinizi incitmeyen araba modelleri seçilmelidir. Bebeğiniz ile gezeceğiniz yerlerin de bir muhakemesini yapmak gerekir. Taşlı, toprak yollarda, doğa yürüyüşü yapmayı seviyorsanız, bebek arabasının bu arazi şartlarına uygun olması gerekir. Örneğin büyük tekerlekleri olması gerekir. Ya da alışveriş merkezi gibi şehir içinde gezecekseniz, ona uygun bebek arabası gerekecektir.

Sıradaki içerik:

En Pratik Bebek Arabaları