Taksitlendirerek Kredi Kartı Borç Ödeme

Bu yazımızda kredi kartı borç taksitlendirme, taksitlendirerek kredi kartı borcu ödeme konularını işliyoruz.
avatar

internetblogu

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Türkiye uluslararası alanda ödeme lisansını aldıktan sonra kredi kartı da hayatımıza giren bir organizma haline gelmiştir. Büyük şirketlerin ödemelerinde, kişilerin yanında para taşımak istememesi gibi birçok durumda kredi kartları devreye girmiştir.

Nakit taşımak yerine kartla işlem yapmak insanlara daha cazip gelmiştir. Ayrıca çok uygun bir seçenektir. Bu çok uygun seçeneği yerinde doğru kullanmak gerek kişi açısından gerek aile fertleri açısından çok ama çok önemli bir meseledir.

Tüketici tarafından doğru kullanıldığında joker gibi olan kartlar bankalara da birçok yarar sağlamaktadır. Bankalar kullanılan kartlar sayesinde tüketiciye daha kısa yoldan ulaşma imkânı sağlıyor. İradesine söz geçiremeyen kredi kartı sahipleri her seferinde birçok problem yaşayıp bu problemlerle mücadele etmeye devam etmiştir ki tam bu noktada bankaların tüketicilere sunduğu kredi kartı taksitlendirme işlemi ortaya çıkmıştır. Her ne kadar olumlu gibi gözükse de birçok olumsuz özelliği içerisinde gizlemektedir.

Kredi kartı taksitlendirme diğer anlamda anlaşmalı olduğunuz bankanın artık size güvenmediğini gösteren açık bir durumdur. Bu sonuçtan yola çıkarak düşünürsek kredi kartı taksitlendirme konusu aslında çok ta cazip bir sistem olmadığını anlayabiliriz. Bir bireyin mevcut olan borcunu kapatması için sadece bir seçenektir. Banka sizden o parayı mutlak suretle alacaktır ki bunu çoğu zaman başarır siz ise borcunuzun üzerinize biraz daha faiz yükletip kapatırsınız. Arada ki faiz farkını anlamazsınız çünkü kredi kartı taksitlendirme sistemi size daha cazip gelmiştir. İnsanlar her zaman düşük borçları görmeyi fakat yüksek limitli kredileri çekmeyi ister.

Yanlışlardan ilk olanı budur. Kredili sisteme geçildiğinden bu döneme kadar insanlar hep aynı hatayı devam ettirmişlerdir. Sonuçlar hep aynıdır. İstatistikler hep aynıdır. Bankaların ürettiği çözümler de hep aynıdır. Sistemlerin isimleri değişse de aslında her şey aynıdır. Kısaca her şey kişi de başlar kişi de biter. Sadece kredi kartı borcu olarak bankaların üzerine suç atamayız. Kredi çekmek yerine tanıdıklarınızdan da borç alarak borçlanabilirsiniz. Tek fark borç aldığınız kişi sizden faiz istemeyecektir.

Bankalar ise, para kaynaklı işletme olduğundan kendi haklarını gözetmek ve korumak durumundadır. Bu durumda sürekli faiz işleyen bir sistemle çalışacaktır ki bu sizin için kardan çok zarar olacaktır. Bu yüzden kart taksitlendirme işleminden yararlanmalısınız. Elinizde ki kartı doğru kullanırsanız doğru sonuçlar elde edersiniz.

Canınız sıkıldığında alışveriş yapmanız veya yakın bir aile dostunuz,  arkadaşınız borç istediğinde düşünmeden durumunuzu değerlendirmeden borç vermeniz karşı tarafa iyilik size ise kötülük olarak dönecektir. Bu yüzden mevcut durumunuzu mutlaka göz önünde bulundurarak hareket etmeli ve en güvenli borç ödeme yöntemi olan kart taksitlendirme işleminden yararlanmalısınız. Emin olun ki kötü sonuçlar doğuracak diğer birçok yöntem arasından kart taksitlendirme yöntemi sizin için daha iyi olacaktır.

Sıradaki içerik:

Taksitlendirerek Kredi Kartı Borç Ödeme