Domain Authority Arttırma Yöntemleri

Domain Authority
avatar

internetblogu

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Domain Authority Arttırma Yöntemleri

Son günlerde sitelere değer veren kişilerin gün geçtikçe arttığını ve sürekli olarak duymuş olduğumuz Domain Authority ‘i sık sık duymamızda önemli rol oynayan Reklam Alımı ve Satımlarda üst noktalara kadar ilerlemiş olan Domain Authority ‘i sizlere anlatmaya çalışacağım.

Domain authority Nedir ?

Domain Authority dediğimiz zaman aklımıza domain otoritesi anlamı gelmektedir. Sitelerimizin otoritesini ve saygınlığını 1 ila 100 arasında bir değer vererek seviyelendirme sınıfına katmaktadır.

Domain authority Ne işimize yaramaktadır ?

Seo uzmanları tarafından, Webmasterci arkadaşların siteler üzerindne link alımı yada tanıtım yazıları almak için kullanımına yaramaktadır. Domain otoritesi yüksek olan siteler üzerinden reklam alımları tercih edilmektedir. Nedeni, Domain Authority değeri yüksek olan bir siteler devamlılığı olan siteler gözünde bakılmaktadır.

Domain authority ‘i Nasıl Yükseltebiliriz ?

Sitelerimizin Domain Authority değerini yükseltmek için bir takım unsurlar vardır. Bu unsurları sizlere maddeler halinde sıralayacağım.

 1. Domainin yaş durumu : Domainin yaşı oldukça yüksek olmalı ve bitiş tarihide bir o kadar ileri tarih olmalıdır. Örnek verecek olursak 1 domain aldığımızda bunu 5 yıllık alıp bitmesine yakın 5 yıl uzatmak gibi işlemler yapılması bizlerin devamlılığı olacağının simgesi olarak görür ve sitesime pozitif sonuçlar verir.
 2. Sitelerimizin temiz bir kodlama sistemi ile güncel özgün içeriğe sahip olması gerekmektedir.
 3. Sitelerimiz üzerinde link çıkışlarının minimum seviyede tutulması, Link alınan siteler’in ise kaliteli olmasına özen göstermeliyiz.
 4. Site içi linkleri basit bir yapıda olması, Site haritalarımız sayesinde rahat bir şekilde gezilebilir durumda olması gerekmektedir.
 5. Sitelerimiz üzerinde paylaşmış olduğumuz içerikler sosyal medya üzerinden çoğunluk Google plus üzerinden olmasına dikkat edilmelidir.

Tüm bu anlattıklarımın yanı sıra daha fazla özelliklere sahip olduğuna inanıyor aynı zamanda araştırmalara devam edip bu başlık adı altında sizlere bilgi vermeye çalışıyor olacağım.

Peki bu kadar bilgi verdik Bu Domain Authority Nasıl Sorgulanır ?

Bu işlemi yapabileceğiniz birkaç site var fakat sizler için önerebileceğim kendimin de kullanmış olduğu opensiteexplorer.org  sitesi üzerinden veriler alabilirsiniz.

 • http://www.opensiteexplorer.org
 • http://moonsy.com/domain_authority/
 • http://smallseotools.com/domain-authority-checker/

Bu belirtmiş olduğum 3 site üzerindne sitelerinizin bilgilerine bakabilirsiniz. Sizde siteniz için seo yapmak maksadı ile backlink alımına karar verirseniz bu sistemi kullanmanızı öneririm. İleriye dönük mantıklı bir adım atmış olursunuz.

Sıradaki içerik:

Domain Authority Arttırma Yöntemleri