Bebek Arabası Seçimi

En Pratik Bebek Arabaları
avatar

internetblogu

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bebek Arabası Seçimi

 Bebekli aileler için en önemli araçlardan biri de bebek arabalarıdır. Bebek arabaları, özellikle ilk zamanlarda, ailelerin en büyük yardımcılarından biridir. Bu nedenle bebek arabası alırken nelere dikkat etmeniz gerektiği, bu yazının konusunu oluşturuyor. Bebek arabasından en iyi verimi alıp, en kullanışlı hallerde kullanmak istiyorsanız, yazdıklarımıza oldukça dikkat etmelisiniz.

                İlk kritere kesinlikle, bebek arabasının güvenlik ve sağlık konusunda, Avrupa standartlarında yapıldığını gösteren TS EN 1888 belgesi olmalıdır. Bu belgenin bulunmadığı bebek arabalarını tercih etmemenizde fayda var.

                Bebek arabası alırken, kullanım kolaylığını test etmek, bebek arabasını denemek oldukça önemlidir. Bu sayede ne kadar kullanışlı olduğunu da görebilirsiniz. Peki denerken nelere dikkat edeceksiniz? Öncelikle kolay taşınması ve rahat açılıp kapanması önemlidir. El ile kolay kapatıp açabiliyorsanız, kapandığında rahatlık ile taşıyabiliyorsanız bu arabayı seçmek için önemli bir etken olabilir. Bir diğer etken de, bebek arabasının çift yönlü kullanılabilmesidir. Yani, istediğiniz zaman bebeğin yüzünün size dönük olması, istediğiniz zaman çevreye dönük olması oldukça önemlidir. Ayrıca arabayı taşımanız gerektiği zamanlar olacağından ağırlığı oldukça önemlidir. Bunu da kontrol etmelisiniz. Ya da tekerleklerin tam tur dönebilmesi, sürüş açısından oldukça iyi bir hareket kabiliyeti sağlar.

                Yukarıda sizin kullanım kolaylığınızı sağlayacak özellikleri anlattık. Fakat bebeğinizin rahatlığı da oldukça önemlidir. Bebeğinizin oturduğu yerin kumaşının ne kadar kalın ve rahat olduğuna, yaslanacağı sırt bölgesinin ayarlanabilir olmasına, Ya da bebek arabasının tentesinin her mevsime uyum sağlayabilmesine, tamamen kapanmasına bakmanızda fayda var. Hatta tam kapanan tenteden bebeğinizi görebileceğiniz bir şeffaf alan olup olmadığı da kontrol edilmelidir. Bunlar bebeğinizin rahatlığı için gerekenlerdir. Bir diğer alan bebeğinizin güvenliği olmalıdır. Kimi zaman arabanın hafif olması için dayanıklı olmayan metallerden yapıldığı görülüyor. Bu nedenle dayanıklı olduğundan emin olun. Ayrıca emniyet kemerinin, bir bebek yada çocuk tarafından açılmayacak düzeyde olmasına dikkat edin.

                Ailenin yaşam tarzı ve alışkanlıkları, araba seçiminde oldukça önemlidir. Bu nedenle bebek arabasını nerelerde kullanacağınızı bir gözden geçirin. Sık sık doğa yürüyüşleri yapmak gibi bir planınız var ise, Büyük tekerlekli arabaları tercih etmelisiniz. Fakat daha çok şehir içinde, alışveriş merkezlerinde kullanacaksanız, küçük tekerlekli arabaları kullanabilirsiniz. 

Sıradaki içerik:

Bebek Arabası Seçimi