Kredi Kartı Taksitlendirme

Bu yazımızda kredi kartı taksitlendirme, kart borcu taksitlendirme, kredi borcu taksitlendirme, kart borcu taksitlendirme gibi sorulara cevap arıyoruz.
avatar

internetblogu

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Dünyada ve ülkemizde son yıllarda kullanımı gittikçe çoğalan kredi kartları amacı insanların hayatını kolaylaştırmak olsa da sıklıkla problemlere neden olmaktadır. Özellikle yurdumuzda telafisi mümkün olmayan sonuçlar bile doğurabilmektedir.

Birçok insan bu yüzden bunalıma girmekte maddi ve manevi zarar görmektedir. İşin en korkutucu tarafı ise hemen hemen herkesin ve her kesimin bu problemle karşı karşıya olmasıdır. Toplumun her kademesine ulaşan bu problem için çağımızın toplumsal vebası desek heralde abartmamış oluruz ki yaşanan intihar vakaları bunun en büyük kanıtıdır.

İnsanlar öyle veya böyle kredi kartı borçlarını biriktirip ödeyemeyeceği meblağlara ulaştırıyor. Sonuç olarak tüketicilere Kredi kartı borcunu taksitler halinde ödemekten başka yol kalmamaktadır.

Kredi kartı taksitlendirme konusunda insaların önünde iki seçenek vardır birincisi kredi kartını aldığı banka ile uzlaşma yoluna giderek toplam borcunu belirli bir faiz oranı ile eşit taksitlere böldürüp bankaya ödemektir. Fakat burada unutulmaması gereken nokta insiyatifin tamamen bankanızın elinde olduğudur ki çoğu zaman bankalar bu işe sıcak bakmamaktadır.

Hatta öyle ki kredi kartınızla yaptığınız bir taksitli alış verişi bile kartınızı kapatmaya karar verdiğinizde sizden peşin olarak talep edebiliyorlar. İşte tam bu noktada ikinci seçenek olarak kredi kartı taksitlendirme işinde uzmanlaşmış danışmanlık şirketleri önümüze çıkmaktadır. İnsanları kredi kartı borcundan kurtarmak için çalışan bu firmalar tabi ki belirli ücretler karşılığında tüketicilere hizmet vermektedir.

Söz konusu danışmanlık şirketleri sizlere kartınızda taksitlendirme işlemi için gerekli olan ücret kadar kullanılabilir limit olması dışında hiçbir şart koşmamaktadır.

Tabi belirtmemiz gereken bir şey daha var ki bu hizmetten yararlanabilmeniz için kartınızın takibe alınmamış ve hakkında hukuki işleme başlanmamış olmaması gerekir. Sistemin kullanıcılarına neler kazandırdığına gelecek olursak, öncelikle sürekli artan ve katlanan kredi kartı borçlarından kurtulma imkânı kredi kartı taksitlendirme olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kart taksitlendirme sisteminin akla en yatkın tarafı ise faiz karşılığı oluşmuş bir borcu yine faiz karşılığı bir kaynakla kapatmak yerine mevcut borcu uygun komisyon oranlarıyla taksitlendirip, tüketicinin kendi öz kaynaklarıyla kapatmasına imkân sağlamasıdır. Bu arada sadece taksitlendirmeyle yetinmeyen kredi kartı taksitlendirme firmaları borcunuza vadelendirme de yapmaktadır. Hatta taksit erteleme gibi ekstra kolaylıklar da sağlamaktadır.

Sonuç olarak kullanıcıların üzerinde sürekli baskı oluşturan kredi kartı borçlarının artık sorun olmaktan çıktığını kart taksitlendirme işlemi ile yok olduğunu da söyleyebiliriz. Tamamen çözüm odaklı ve kesinlikle kanunlara uygun olan kredi kartı taksitlendirme firmaları sayesinde kredi kartı mağduriyetinin önüne geçilmesi artık mümkün bir durumdur. Söz konusu firmalar kesinlikle illegal değildir, gereksiz prosedürlerden yoksundur ve kullanımı günden güne artmaktadır. Siz de mevcut borçlarınızdan kurtulmak için bu firmalardan yardım alabilirsiniz, internetten de ulaşabileceğiniz bu firmalar gerçekten de size çok yakındır.

Sıradaki içerik:

Kredi Kartı Taksitlendirme