Kelebek Etkisi Filminin Konusu Nedir?

avatar

Engin korkmaz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kelebek etkisi filminin konusu henüz filmi izlememiş olanlar tarafından merak ediliyor. Başrollerinde Ashton Kutcher, Logan Lerman, Melora Walters, Amy Smart ve Ethan Suplee gibi birbirinden ünlü isimler rol alıyor. 2004 yılında sernin ilk fimi sinema severler ile buluştuktan sonra seriye iki yeni film daha eklendi. Bu filmler Kelebek Etkisi 2 ve Kelebek Etkisi 3 olarak karşımıza çıkıyor.

Kelebek Etkisi filmlerini sizin için 3 alt başlık altında inceleyeceğiz.

Kelebek Etkisi Filminin Konusu

Çocukluğunda kötü anılar yaşayan ve bu korkulu hatıralar ile baş etmek zorunda kalan karakterimiz olağanüstü bir gücünü keşfeder. Zamanın içerisinde yolculuk yapabilmekte ve istediği hatıralarını değiştirebilmektedir. Fakat bir problem var! Hatıralarda yapılan değişiklikler çevresine büyük zararlar vermeye başlıyor.

Kelebek Etkisi 2

Kelebek Etkisi filminin konusu sürekleyici olmasıyla izleyenleri yeni film beklentisine sokmuştu. 2006 yılında sunulan filmin ikinci serisinde ise Nick kız arkadaşının hamile olduğunun haberini aldığı gün kız arkadaşı hayatını kaybeder. Nick hayattan tat alamaz ve şiddetli baş ağrılarıyla hayatı çekilmez hal almıştır. Tam o noktada Nick fotoğraflara bakarak istediği değişiklikleri yapabildiğini fark eder.

Kelebek Etkisi 3

Serinin son filmi Kelebek Etkisi 3‘te Sam’in hikayesine eşlik ediyoruz. Sam kısa süre önce işlenen cinayetleri görebilmekte ve dedektiflere bu konuda yardımcı olmaktadır. Kız arkadaşı ve kız kardeşinin cinayetiyle yüzleştiğinde ise hiç bir şey eskisi gibi olmayacaktır.

Kız arkadaşını öldüren katil bu zamana kadar 8 farklı cinayet daha işlemiş olmasına rağmen yakalanamamıştır. Katilin peşine düşen Sam’i hem son derece gerilim dolu anlar ve gizemli bir geçmiş bekliyor.

Serinin 3 filmi de sürükleyici hikayeleriyle izleyenlerini içerisine çekmektedir. Film dünya genelinde büyük bir üne sahip ve filmin isminin hayatın bir çok noktasında da kullanıldığı görülüyor.

Şu zamana kadar izlemeyen ziyaretçilerimizin geç olmadan serinin üç filmini de izlemelerine tavsiye ediyoruz. Serinin birinci filmini izleyen kişiler zaman kaybetmeden ikinci ve üçüncü filmleri de izlemek isteyecektir.

2009 yılında çekilen üçüncü filmin ardından uzun bir süre geçmiş olmasına rağmen seriye bir film daha eklenmesi ise sürpriz olmayacağı ifade ediliyor.

Fragman
 • Esaretin Bedeli Filmi Oscar Aldı Mı? – İnternet Blogu
  9 ay önce

  […] es geçmek büyük bir haksızlık olacaktır. Dünya sinema tarihinde akıllara kazınan ilk 10 film arasında mutlaka bu 3 film yer alacaktır. Uzun yıllar geçecek olsa da bu filmlerin insanlar […]

  yorum beğen

Sıradaki içerik:

Kelebek Etkisi Filminin Konusu Nedir?