Son Yıllarda Yapılmış 5 Büyük Buluş

Bu yazımızda son 5 yılda yapılmış 5 büyük buluşu derliyoruz.
avatar

internetblogu

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Teknolojinin büyük bir gelişim ve değişim göstermesi ile birlikte hayatımız gittikçe kolaylaşmaktadır. Hayatın içerisine dahil olan teknolojiye artık insanlar ayak uydurmakta zorluk yaşamaktadır. Bu yazımızda sizler için son 5 yıl içerisinde dünyada gerçekleşen 5 büyük buluş hakkında bilgilendirme sağlayacağız. Teknoloji hayatımıza son 5 yıl içinde ne gibi değişiklikler getirdi merak ediyor iseniz doğru yerdesiniz demektir.

 1. İnsansız Araçlar

  Sürücüsüz Otomobil

90’larda bir hayal olan ve birçok bilim kurgu filminde yer verilen sürücüsüz araçlar günümüzde hayatımızın içerisinde yer alıyor. İlk olarak ABD de denenen ve oldukça başarılı bir buluş olan insansız araçlar şu dönem için teknolojik bir gelişme olsa da gündelik hayatta bizden biraz uzakta yer alıyor. Ancak yetkililer 10 yıl içerisinde bu insansız araçların telefon kadar normalleşeceğini vurguluyor.

 1. Artırılmış Gerçeklik Teknolojisi

  Sanal Gerçeklik

Son 5 yıl içerisinde dünyada gerçekleşen 5 büyük buluş arasında oldukça başarılı bir buluş olarak arttırılmış gerçeklik teknolojisi 2. Sırada yer alıyor. Bu buluş ile birlikte oyunlar daha gerçekçi oynanırken filmleri içindeymiş gibi izleyebiliyorsunuz. Özellikle yeni ve genç nesile hitap eden bu teknoloji artık herkesin evine girmiş durumda.

 1. Geliştirilmiş Robotlar

  İnsansı Robotlar

Uzun bir süredir konuşulan dünyayı robotların ele geçireceği fikrine bizi biraz daha yaklaştıran son 5 yıl içerisinde dünyada gerçekleşen 5 büyük buluş arasında geliştirilen insansı robotlar yer alıyor. İş bulma noktasında bizi zora sokmaya başlayan ve robotlaşan teknoloji ile beraber insansı robotlara son yıllarda büyük önem veriliyor ve başarılı sonuçlar alınıyor. Son olarak bir robota vatandaşlık verildiğini biliyoruz. İleri ki dönemde daha büyük teknolojik gelişmeler bizi bekliyor.

 1. Drone

  Drone

İlk dönemlerde eğlence amaçlı kullanılan ve kişilerin yöneterek uçurduğu dronelar günümüzde askeri alana hizmet ediyor. Bir konser alanından tutunda savunma ve saldırı alanlarında askeri hizmetler dahi birçok kişi artık drone kullanıyor.

 1. Sosyal Medya Özellikleri

  Sosyal Medya

Teknolojik gelişmeler arasında kişilerin en çok dikkatini çeken konulardan biri ise sosyal medyaya eklenen farklı özellikler oluyor. Hızlı mesaj atma, canlı yayın özelliği ve birçok gelişim son yıllarda dikkat çekiyor.

 • Seckin
  2 sene önce

  Su sosyal medyayi, ozellikle de canli yayin ozelligini bulani allah bildigi gibi yapsin 🙂

  yorum beğen

Sıradaki içerik:

Son Yıllarda Yapılmış 5 Büyük Buluş