Tren Bileti Satın Alma ve Hızlı Tren Bileti Satın Alma

Bu yazımızda tüm raylı sistem bilet satışları, hızlı tren bilet satın alma, tren bilet satın alma, bilet fiyatları, nasıl tren bileti alınır gibi konulara değiniyoruz.
avatar

internetblogu

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Güvenli seyahat etmek oldukça önemli bir konu olmaktadır. Ulaşım, tren yolculuğuyla olabilecek en güvenli ve hızlı yöntemle hizmetinize sunulmaktadır. Üstelik hızlı tren seçeneği de her zaman pratik ve tercih edilir olmasıyla birlikte hizmetler dahilinde bulunmaktadır.

İnternet sitesi üzerinden online satın alma işlemlerini gerçekleştirebileceğiniz bir sistem, 7/24 sizlere hizmet etmektedir. İstediğiniz yere gayet hesaplı ücretler ödeyerek varmanız birincil hedefimiz olmaktadır. Yolcuların memnuniyetini önemseyen bir anlayışla ve uzman kadromuzla işimize her zaman büyük bir özen göstermekteyiz. Dilerseniz ofisten de biletlerinizi almanız mümkün olmaktadır.

Tren bileti alma konusunda farklı seçenekler bulunmaktadır biz de sizlere bu fırsatları sunmaya çalışmaktayız. Emekliler, çocuklar, öğrenciler, belli bir yaşın üstündeki yolcularımız için farklı seçenekler bulundurmaktayız. Çeşitli indirimlerden, esnek, standart ve vip bilet seçeneklerinden en uygun olanları yolcularımızın memnuniyetine sunmak için çalışmaktayız.

Hızlı tren hakkında kısaca bilgi vermek gerekirse; TCDD tarafından 2003 senesinde Ankara ve İstanbul arasında bulunan şehirleri kapsayan Ankara – İstanbul hızlı tren hattının inşaatı başlatılmıştır. Çeşitli denemelerden ve hazırlıklardan sonra ilk elle tutulur adım 2004 senesinde atılmıştır ve hızlı tren hattı için alan tedarik etme işlemlerine başlanmıştır.

On üç Mart 2009 senesinde ilk yolcu seferi yapılmış olmaktadır ve 245 km boyutunda olan Ankara ve Eskişehir arası hattında yolculuk süresi bir saat yirmi beş dakikaya inmiştir. Gidiş dönüş bir arada olan bilet tercihlerinde, merak ettiğiniz konularda ve rezervasyon işlemleri hakkında her zaman tarafımızdan bilgi edinmeniz sağlanmaktadır. Ulaştırma Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen hızlı tren projeleri sayesinde trene olan talep artmaktadır ve günümüzde internetin de yaygın kullanımından sebeple de; online olarak tren bileti satın alma talebi, artış göstermektedir. Tren yolculukları her zaman en güvenli ve en nezih koşulları yolculara sunmuştur.

Farklı seçenekleri de bünyesinde barındıran bu yolculuk türünün günümüzde ulaşım sağladığı varış noktaları hiç de azımsanmayacak geniş bir yelpazeye sahip olmaktadır. Tren, onu tercih eden yolcularına her zaman hem hızlı hem de sakin bir atmosfer sağlayarak onların zamandan kazanmalarını sağlamıştır ve yolculuğu olabilecek en stressiz şekilde atlatmalarında büyük bir yardımcı role sahip olmuştur.

Hızlı tren bileti ve tren bileti satın alarak yolculuklarınız sırada görebileceğiniz eşsiz manzaraların yanında tarihi garlar da bulunmaktadır. Bunlardan biri de; İzmir Alsancak Garı’dır. Anadolu’da inşa edilen ilk garın yapımına 1858 senesinde başlanmıştır ve 1861 senesinde ise inşası bitirilmiştir. Bu gar; İzmir Alsancak Garı’dır. İnşasının tamamlanmasının ardından birçok farklılık ve restorasyon yaşamış olan bu gar,  içinde bir hastane ve bir yönetim binası da barındırmaktadır. Avrupa’da bulunan çoğu istasyonda fark edilebilecek türde bir şemaya sahip olma özelliği göstermektedir.

Tarih ve demiryolları göz önünde bulundurulduğunda Haydarpaşa Tren Garı akıllara gelmektedir. Türkiye’de  yer alan çoğu  gar yapısı arasından en ihtişamlı olanı Haydarpaşa Tren Garı diyebiliriz. 1908 senesinde demiryolları hizmetine açılmış olan Haydarpaşa Garı, mimarisinde Alman Rönesans’ından esintiler taşımaktadır ve güçlü bir Alman mimarisi örneği olmaktadır. Haydarpaşa Tren Garı aynı zamanda çatı katına çıkan odalar da barındırmaktadır.

Daha bahsedilecek pek çok örneğe sahip olan tren yolculuğu kültürü ülkemizin de değişmez değerlerinden biri olmaktadır. Günümüzde de vakitten kazanç sağlamamıza imkân tanıyan hızlı tren seçeneğiyle yolcuların vazgeçilmezi olmaya devam eden tren yolculuğu için size en iyi fırsatları sunmak için her daim hizmetinizde olmaktayız.

Sıradaki içerik:

Tren Bileti Satın Alma ve Hızlı Tren Bileti Satın Alma