En İyi 10 Tatil Beldesi

   Türkiye 3 tarafı denizlerle çevrili, yarımada şeklinde müthiş bir  Akdeniz ülkesi. Özellikle Avrupa ülkelerinden ve Rusya'dan çok sayıda yabancı turist de tatil için ülkemizi tercih ediyor. Biz de çoğu zaman yanı başımızdaki bu güzelliklerin farkına varmıyoruz. Ülkemizde tatile nerelerde gidilir, bakalım. Sizin için Türkiye'deki en iyi 10 tatil yerini derledik.
   • internetblogu internetblogu

   1. Fethiye

   Fethiye, Ölüdeniz, Kumburnu Plajı

   Ege ile Akdeniz’in kesişim noktasında bulunan cennet gibi bir ilçe. Ölüdeniz ve yamaç paraşütü gibi kavramlarla sıklıkla yan yana gelen ilçe Muğla‘ya bağlı. Gidip de aşık olmayan görülmedi. Üstelik fiyatlar da sosyetenin tercih ettiği bazı tatil bölgelerine göre oldukça uygun.

   2. Bodrum

   Bodrum Kalesi

   Bembeyaz evleri ve uçsuz bucaksız plajlarıyla Ege’de önemli bir figür. Cevat Şakir Kabaağaçlı‘nın sürgüne gittiği ve aşık olduğu bu kent de Türkiye’nin en uzun kıyı şeridine sahip ili Muğla’ya bağlı. Daha çok sosyetenin rağbet gösterdiği Bodrum’da fiyatlar biraz pahalı olsa da görülmeye değer. En büyük sıkıntısı bütün kumsallarının işletmeler tarafından parsellenmiş olması.

   3. Çeşme

   Çeşme

   Alaçatı ya da Ilıca gibi mahalleleriyle tanınan İzmir‘e bağlı bir ilçe. Sosyetenin ilk tercihlerinden biri olan Çeşme de tesisleşmeden nasibini fazlasıyla almış. Fiyatlar uçuk ama bütçenize göre mütevazı bir tatil ayarlamanız mümkün. Görmeden ölmeseniz iyi edersiniz.

   4. Marmaris

   Marmaris

   Yeşil ve mavinin olağanüstü bir ahenk ile buluştuğu Muğla’nın bir başka ilçesi. Ayrıca Datça‘ya da oldukça yakın. Tatil için Marmaris’i tercih etmeniz halinde göreceğiniz tatil yeri birden fazla olabilir.

   5. Antalya

   Antalya

   Basında lanse edilen ismi her şeyi anlatmaya yetiyor: Türkiye’nin turizm başkenti. Lara ve Konyaaltı gibi dünyaca ünlü plajları ve ılık deniz suyu Akdeniz’in incisi Antalya‘da sizi bekliyor.

   6. Kaş

   Kaş, Kalkan, Kaputaş Plajı

   Antalya’ya bağlı Kaş ilçesi Kalkan mahallesi ve Kaputaş Plajı gibi dünyada ünlenmiş yerleriyle biliniyor. Mütevazı olduğu gibi cebinize de hitap eden bir tatil için değerlendirilmesi gereken bir seçenek Kaş.

   7. Kuşadası

   Kuşadası

   Aydın‘a bağlı ama İzmir’e de oldukça yakın bir ilçe. Dilek Yarımadası Milli Parkı ve Davutlar Plajı ile bilinen ilçe aynı zamanda dünyanın en iyi su parklarından birine de ev sahipliği yapıyor.

   8. Akyaka

   Akyaka

   Çeşme ve Alaçatı’ya alternatif olarak gösterilen belde Muğla’ya bağlı. Bakir doğası ile dikkat çekiyor ve rüzgâr sörfü (windsurfing) ile ön plana çıkıyor. Doğayı seviyor ve koruyorsanız gitmelisiniz.

   9. Ayvalık

   Ayvalık

   Kuzey Ege‘de benzersiz bir güzelliğe sahip olan ilçe Balıkesir‘e bağlı. Cunda (Alibey) Adası gibi bölgeleriyle ünlü. Daha çok emeklilerin ve yerli turistin tercih ettiği sakin ve huzurlu bir ilçe.

   10. Uludağ

   Uludağ

   Hep deniz turizmi olacak değil ya! Kışın tatil yapmak isteyenler için vazgeçilmez konumda olan Bursa‘ya bağlı bir tatil yeri. Kayak yapmayı bilmenize gerek yok. Kışın doğayla iç içe bir tatil planlıyorsanız Uludağ tam da size göre.

   ETİKETLER
   Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.