web analytics

CİMER Nedir? CİMER Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) nedir, CİMER'e nasıl başvuru yapılır gibi konuları inceliyoruz.
 • internetblogu

CİMER Nedir?

Cimer, yani Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi. Daha önce BİMER‘den bahsetmiştik. Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi de benzer bir misyon üstleniyor. BİMER’de başbakanlığa bağlı kurum ve kuruluşlar için yapılan başvurular etkin olurken, CİMER’de ise cumhurbaşkanına yazmak istediklerinizi paylaşabiliyorsunuz ya da Cumhurbaşkanlığı’na bağlı kurum ve kuruluşlar için başvuruda bulunabiliyorsunuz.

Nasıl CİMER Başvurusu Yapılır?

CİMER’e başvuru için 2 seçeneğiniz var. Bunlardan biri cumhurbaşkanlığı resmî sitesi üzerindeki ilgili bölüm. Diğeri de yine e devlet aracılığı ile başvuru. E devlet üzerindeki ‘Cumhurbaşkanı’na yazın‘ bağlantısı üzerinden ilgili sayfaya erişebiliyorsunuz. Cumhurbaşkanlığının sitesi üzerinden başvuru için buraya, e devlet kapısı üzerinden başvuru için de buraya tıklayabilirsiniz.

CİMER Başvuru Sorgulama

CİMER’e yaptığınız başvurularınızın sonuçları belirttiğiniz iletişim kanalı üzerinden en kısa zamanda size iletiliyor. Telefon numaranızdan aranarak bilgilendirilmeniz de olası. Yine de başvurunuzun hangi aşamada olduğunu kontrol etmek isterseniz e devlet üzerindeki şu sayfanın sol üst köşesinde kalan ‘Tüm Başvurularım’ butonuna tıklayabilirsiniz.

 • Ahmet kumcu
  8 ay önce

  Sayın cumhurbaşkanım bu çay sorunu birturlu çözülemedi gunluk 15 kilodan alım yapiyorlar ve ozeller fırsat bilip çay fıyatı duşüruyorlar buna bı çare bulun

  5
 • Nuran tekin çakır
  8 ay önce

  Sayın cumhur başkanım ülkemizin bu durumundan etkilenerek ve bulunduğumuz güncel durumdan çözümler üretmek adına yazmak istedim..Oğlum çok çalışmasına rağmen Tr de iyi bir yere yerleşemiyeceğinden yurdışı eğitim için çaba gösteriyoruz .ve görüyorumki yurtdışı eğitim için binlerce döviz ödeme zorunda kalacağız bu milli servete vurulan bir darbe değilmi Neden öğrencilerimiz kendi ülkelerinde okumları için kolaylık sağlanmıyor neden bizim sermayemiz ukranya gibi bir ülkede heba olsun içim yanıyor fakat yapacak bir şey yok hem oğlum 6 yıl benden uzak kalacağı için hem paramızı neden başka ülkeye heba edelim saygılarımla lütfen sayın cumhur başkanım buna bir çözüm bulsun binlerce aile yurd dışı eğitime yönelmiş durumda sonuçlarını siz hesaplayın artık iyi günler

  6
 • Adem demirden 0/055
  8 ay önce

  Mektup engeli olduğum için kimse devlet dairesinde iş vermiyor mektup meclis başkanı binalı yıldırım randevu saati istiyor
  CUMHURBAŞKANI cimer

  5
 • ahmet
  9 ay önce

  sayin baskanim oncelikle sevgi saygilarim sunuyorum daha oncede durumumu sizlere arz etmistim ben erzurumdan bir vatandas ben 18 yildan beri hastayim surekli ilaclarla ayakda durabilirim % 42 raporluyum rahatsizligimdan dolayi calisamiyorum hic bir gelirim yok sekiz nufuslu bir aileyim bes tanede oyrencim var herhabgi bir gelirim olmadigindan dolayi elektirik borcumu odeyemiyorum 2 yildan beri elektiriyim kesik hakimda cok sayida icra var ekipler her gun kapimda defalarca kaymakamliga valiliye bas vuruda bulundum yardimci olmadilar daha oncede zatialiniza yazdim kaymakamligdan aradilar gitim dilekcemi verdim tekrardan dilekcemi ret edilmis nolur bana yardimci olun ben cok zordurumdayim bu borcu odeyecek gucum yok zaten yardimlarla geciniyorum yardimlarinizi talep ediyorum saygilarimla

  10
  • Eren
   9 ay önce

   Ahmet bey merhaba,
   Sitemiz bilgilendirme amaçlı olup, yetkili makamlarla herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır. Talebiniz ile ilgili yukarıda anlatılan şekilde CİMER’e başvuruda bulunabilirsiniz.
   İlginiz için teşekkür ederiz.

   7
 • yusufbicer
  10 ay önce

  slm aleykum sn c.baskanim. sizden ricam liselerde.eqitim qoren.iki donemin not ortalamasi 90 ve uzeri olan oqrencilere sinif qecme imkani tanimaiz sayqilarimla.

  15
  • Eren
   10 ay önce

   Yusuf bey merhaba,
   Sitemiz bilgilendirme amaçlı olup, yetkili makamlarla herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır. Talebiniz ile ilgili yukarıda anlatılan şekilde CİMER’e başvuruda bulunabilirsiniz.
   İlginiz için teşekkür ederiz.

   14