CİMER Nedir? CİMER Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) nedir, CİMER'e nasıl başvuru yapılır gibi konuları inceliyoruz.
  • Eren

CİMER Nedir?

Cimer, yani Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi. Daha önce BİMER‘den bahsetmiştik. Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi de benzer bir misyon üstleniyor. BİMER’de başbakanlığa bağlı kurum ve kuruluşlar için yapılan başvurular etkin olurken, CİMER’de ise cumhurbaşkanına yazmak istediklerinizi paylaşabiliyorsunuz ya da Cumhurbaşkanlığı’na bağlı kurum ve kuruluşlar için başvuruda bulunabiliyorsunuz.

Nasıl CİMER Başvurusu Yapılır?

CİMER’e başvuru için 2 seçeneğiniz var. Bunlardan biri cumhurbaşkanlığı resmî sitesi üzerindeki ilgili bölüm. Diğeri de yine e devlet aracılığı ile başvuru. E devlet üzerindeki ‘Cumhurbaşkanı’na yazın‘ bağlantısı üzerinden ilgili sayfaya erişebiliyorsunuz. Cumhurbaşkanlığının sitesi üzerinden başvuru için buraya, e devlet kapısı üzerinden başvuru için de buraya tıklayabilirsiniz.

CİMER Başvuru Sorgulama

CİMER’e yaptığınız başvurularınızın sonuçları belirttiğiniz iletişim kanalı üzerinden en kısa zamanda size iletiliyor. Telefon numaranızdan aranarak bilgilendirilmeniz de olası. Yine de başvurunuzun hangi aşamada olduğunu kontrol etmek isterseniz e devlet üzerindeki şu sayfanın sol üst köşesinde kalan ‘Tüm Başvurularım’ butonuna tıklayabilirsiniz.