Kumaş Boyama Nasıl Yapılır

Kumaş Boyama Nasıl Yapılır
  • internetblogu

Kumas boyama nasıl yapılır? günün stresinden kurtulmak mı istersiniz? biraz el beceriniz var ise birbirinden güzel ve kullanışlı çok fazla ürün ortaya çıkarabilirsiniz.günlük yaşamda dış tarafa vurmaya pek fırsatınız olmayan yaratıcılığınızı geliştirin ve bir yandan da yeteneğiniz hususunda kendinizi sınayın.

nasil yapılmalıdır?

malzemeler 
kumaş,fırça,parşömen kağıdı kağıdı,kalem,kumaş boyası, palet, su kabı.

yapılışı 
kumaşı düz bir alana yerleştirin.Boyanacak yerin alt bölümüne kalın bir kağıt bölümü koyun ( altına boya geçmemesi için ).Kullanacağınız renkten bir miktar alıp paletin üzerine koyun.Boya şayet kıvamında değilse az miktarda su ekleyebilirsiniz.Boyayacağınız alan genişse kalın fırça,dar bir alan ise ince fırça ile boyayın.

boyama esnasında fırça darbelerini hep aynı doğrultuda yapılmalıdır yoksa dalgalı bir görüntü oluşur.Diğer bir renge geçerken kesinlikle fırçanızı suyla temizlemelisiniz,aksi takdirde kullanacağınız başka rengin tonunda farklılaşma görülebilecektir.

kopyalama tarzı ise şu aşamalardan oluşmaktadır ; 
kumaş üzerine hazırlanan desen kağıdı iğnelenir.Kumaş ile desen arasına karbon kağıdı yerleştirilir.Desenin üstünden kalemle çizilerek model kumaşa çizilir.Metalik yıldız ile desenin üstünden kontür çizilir.Kontürün içi kumaş boyası ile renklendirilir.

neler yapabiliriz? 
kırlent,oda takımları,gözlük kılıfı,masa örtüsü,perde, mutfak takımı,fular,bluz,eşarp,abajur,mendil,pano,çanta,kumaştan yapılmış terlik ayakkabı,tahtadan yapılan takılar.

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ