web analytics

Uber’den Türkiye Açıklaması

İstanbul'da Uber sürücülerine yönelik artan şiddet olayarının ardından Uber'den açıklama gedi: "Önceliğimiz bu zor zamanlarda, Uber sürücü ortaklarımızın yanında durmak, onlara gereken hukuki yardımı sağlayıp destek olmaktır."
  • internetblogu

Hürriyet‘in haberine göre Uber’in global merkezinden yapılan açıklama şöyle:

“Önceliğimiz bu zor zamanlarda Uber sürücü ortaklarımızın yanında durmak, onlara gereken hukuki yardımı sağlayıp destek olmaktır.

Türkiye’deki operasyonlarımıza, sorumlu bir iş ortağı olarak, sonuna kadar bağlıyız. En çok önem verdiğimiz konuların başında, yerel paydaşlarla beraber çalışarak, birlikte daha akıllı ve çevre dostu şehirler yaratmak geliyor. Buna taksiciler de dahil olduğu için Taksi ürünümüz mevcut.

Türkiye’de taksicilerin Uber’in teknolojisinden faydalandığı bu işbirliğinin çok büyük bir potansiyeli olduğu inancındayız.”

Geçtiğimiz günlerde farklı birçok şiddet olayının mağduru olarak gündeme gelen Uber Türkiye‘nin sürücülerine yönelik taksicilerin şiddet eylemleri sürüyor. Son olarak İstanbul’da bir Uber aracı kurşunlandı. Şoförün yara almadığı olay sırasında araçta yolcu olmaması olası bir faciayı önlerken araçta maddi hasar oluştu.

ETİKETLER
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ