web analytics

Taksicilerden Uber’e Yönelik Tepkiler Sürüyor

Kendini bilmez bazı taksiciler Uber şoförlerine ve yolcularına karşı İstanbul sokaklarında Uber şoförleri ve yolcularına korku dolu anlar yaşatıyorlar.
  • internetblogu

Son zamanlarda taksicilerin Uber uygulamasına yönelik tepkileri sürüyor. Bu tepkiler çoğu zaman demokratiklikten uzak ve oldukça ilkel. Ajanslara düşen haberler insanı dehşete düşürecek cinsten. Çoğu zaman müşteri kameraları ile kayıt altına alınan bu haber ve görüntüleri derledik.

Uber Nedir? Uber Nasıl Kullanılır?

Uber, akıllı telefonlar üzerinden taksi çağırmaya yarayan bir uygulamadır. Araç arayanlar ve araç sahiplerini bir araya getiren uygulamada lüks araçlar ile uygun fiyata seyahat olanağı bulunmaktadır. Uygulama üzerinden gidilecek konum ve ücret önceden belirlendiği için sürücünün sizi dolaştırma ya da dolandırma ihtimali ortadan kalkmaktadır.

Türkiye ile birlikte toplamda 315 ülkede faaliyet gösteren Uber, ülkemizde şu an için yalnızca İstanbul’da hizmet veriyor. Önümüzdeki yaz döneminde Bodrum ve Çeşme gibi turizm faaliyetlerinin yüksek olduğu bölgeler için tekne çağırma uygulaması konusunda çalışmaları olduğu biliniyor.

Uber şoför ve yolcuları vergi ödediğini savunuyor. Buna rağmen zaman zaman araç şoförlerine ve yolcularına cezalar kesilebiliyor. Bu cezaları Uber’in üstlendiği söyleniyor.

Teksiciler Neden Uber Şoförlerine Saldırıyor?

Taksiciler, vergi ödemeden işlerini çaldıkları gerekçesiyle Uber şoför ve yolcularına yönelik şiddet eylemleriyle gündeme geliyorlar. İşlerinin elinden alındığını iddia eden taksicilerin son dönemde öne çıkan eylemlerinden bir videoyu paylaşıyoruz.

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ