Pancar Üreticisinden Özelleştirme İsyanı

Şeker pancarı üreticisi Nihat Babaözlü'nün özelleştirme isyanı Türkiye'nin gündemine oturdu.
  • internetblogu

ESAM (Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi) tarafından Ankara’da düzenlenen ‘Millî Değer Millî Gelecek Şeker‘ zirvesinde konuşan şeker pancarı üreticisi Nihat Babaözlü‘nün sözleri toplantıya damga vurdu. Şeker fabrikalarının özelleştirilmesi kararının masaya yatırıldığı toplantıya siyaset dünyasının önemli isimleri katıldı.

Ankara’nın Sincan ilçesinden toplantıya katılan Babaözlü’nün Türkiye’nin gündemine oturan sözleri şöyle:

“Ömrümde ilk defa bir otele geldim. Burada yapılan konuşmaların hiç birini anlayamadım. Atı alan Üsküdar’ı geçti gidiyor. Konuşma zamanı değil eylem zamanı. Bir tane hükümetten temsilci yok. Neredesiniz adam!”

“Allah’tan korkun! Gözümüz gibi baktığımız bebelerimizin zehirlenip kanser olduğunu göreceksiniz. Bunun sonu buraya gidiyor. Pancarı ben 10 kuruşa satarım arkadaş sen bana 1 liraya ürettiğin mazotu 1.5’a ver ben sana 10 kuruşa satarım. Bana laf satma. 15 kuruşa ürettiğin elektriğin kilovatını bana 35 kuruşa verme.”

“Kalkmış dana getireceğim, inek getireceğim. Lan bırak yalan söyleme, böyle bir şey olmaz.”

Şeker pancarı üreticisi Nihat Babaözlü’nün konuşması salondan büyük alkış aldı.

Öte yazdan düzenlenen zirveye Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İYİ Parti Isparta Milletvekili Nuri Okutan, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Gürhan, ESAM Genel Başkanı Recai Kutan, Şeker-İş Sendikası Genel Başkanı İsa Gök, sivil toplum örgütleri, Türkiye’nin dört bir yanından pancar üreticisi çiftçiler ve çok sayıda davetli katıldı.

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ