Ercan Yazgan Hayatını Kaybetti

Bizimkiler dizisinde canlandırdığı Kapıcı Cafer ve Kaygısızlar dizisinde canlandırdığı Memnun Kaygısız rolleriyle bilinen ve sevilen ünlü oyuncu Ercan Yazgan hayatını kaybetti. Ercan Yazgan kimdir?
  • internetblogu

Aynı zamanda oyuncu Billur Yazgan‘ın da babası olan Ercan Yazgan, geçen hafta felç geçirerek hastaneye kaldırılmıştı. Oyuncu 8 Mart 2018 saat 23.45’te hayata veda etti. Ünlü oyuncunun tedavi gördüğü Saygı Hastanesi‘nin sosyal medya hesabından yapılan açıklama şöyle:

“Sanat dünyasının sevilen ismi Necip Ercan Yazgan, İskemik serebrovasküler hastalık tanısıyla hastanemiz nöroloji kliniğinde medikal tedavisi devam ederken 3 Mart 2018 tarihinde gelişen solunum yetmezliği nedeniyle hastanemiz yoğun bakım servisine kaldırılmış, yoğun bakım takibinde iken gelişen hipotansiyon, böbrek ve karaciğer yetmezliği ve bunların sonucunda oluşan çoklu organ yetmezliği nedeniyle bugün saat 23.05’te kalbi durmuş, yapılan tüm müdahelelere rağmen geri döndürülememiş olup 23.45’te hayata gözlerini yummuştur.

Sanat dünyasına uzun yıllar hizmet etmiş böyle bir değerin kaybı için başta yakınları olmak üzere tüm sevenlerinin başı sağ olsun.”

Ercan Yazgan Kimdir?

Ercan Yazgan, 4 Nisan 1946 tarihinde Sinop’ta doğdu. Oyuncu Buket Dereoğlu ve Billur Yazgan’ın babasıdır.

Bir dönem TRT’de yayınlanan başrollerinde Perran Kutman ile Şevket Altuğ’un oynadığı Perihan Abla dizisinde canlandırdığı Şoför İsmet karakteriyle tanındı. Bizimkiler dizisinde apartmanın kapıcısı Cafer rolüyle ve Kaygısızlar dizisinde ise 3 kadınlı 36 çocuk babası Memnun Kaygısız tiplemesiyle karakter oyunculuğunun başarılı örneklerini sergiledi.

Ercan Yazgan kariyeri boyunca birçok dizi ve sinema projesinde yer aldı. 1999 yılında düzenlenen 36. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde Duruşma filmindeki rolüyle En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülüne layık görüldü. En son 2017 yılında Orçun Benli’nin yönetmenliğini yaptığı Ver Kaç isimli sinema filminde rol almıştır.

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ