Billur Yazgan’dan Şok Açıklama

Billur Yazgan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile Ercan Yazgan'ın kızı olmadığını açıkladı.
  • internetblogu

8 Mart 2018 günü saat 23.45 sıralarında vefat eden Türk sinema ve televizyonlarının ünlü oyuncusu Ercan Yazgan hakkında sosyal medyada ve basında yapılan haberlerde oyuncu Billur Yazgan’ın babası olduğu iddia edilmişti.

Oyuncu Billur Yazgan bugün Instagram hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile söylentileri yalanladı. Durumun sadece soyadı benzerliğinden dolayı olduğunu ve yalan haber yapan bir gazetecinin işgüzarlığından kaynaklandığını yazdı.  Billur Yazgan’ın konuyla ilgili açıklaması şöyle:

“Bugün çok değerli ve hepimizin çok sevdiği bir sanatçı olan Ercan Yazgan’ı kaybettik. Herkes gibi ben de çok severdim ve çok üzüldüm. Hepimizin başı sağolsun! Ama basında benim Ercan Yazgan’ın kızı olduğuma dair hatalı bir bilgi dolaşıyor. Ama bu durum sadece zamanında verdiğim bir röportajda soyadı benzerliğinden faydalanarak tamamen yalan haber yapan kendini bilmez bir gazeteciden kaynaklanmaktadır. Ercan Yazgan babam değildir. Allah rahmet eylesin, gerçek çocuklarına, ailesine ve sevenlerine Allah sabır versin!”

Billur Yazgan’ın Açıklaması

Billur Yazgan Kimdir?

Billur Yazgan, 1 Ekim 1985 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir.

İstanbul Üniversitesi’nde Arap Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde eğitim almış ve Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimi almıştır. 2006 yılında Kanal D’de yayınlanan ‘Acemi Cadı’ adlı dizi ile tanınmaya başlamıştır.

Dizide Merve Boluğur, Şenay Gürler ve Nergis Kumbasar gibi isimlerle beraber rol almıştır. Daha sonra Star TV’de yayınlanan ‘Papatyam’ isimli dizide Özge karakterini canlandırmıştır. Papatyam dizisinde Metin Akpınar ve Nilgün Kasapbaşoğlu gibi isimlerle birlikte rol almıştır.

Sonraki yıllarda evlenen ve bir çocuk sahibi olan Billur Yazgan, oyunculuğu bırakmış ve Papatyam dizisinden sonra herhangi bir projede yer almamıştır.

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ